Barış Ceylan Ak

Barış Ceylan Ak

Bolvadin Kent Haber

Hakkında

OKUMUYORUZ OKUYORMUŞ GİBİ YAPIYORUZ

Sevgili Bolvadinli hemşehrilerim Bolvadininimizin daha güzel ekonomik ve sosyal hayatı hakettiğine inanıyorum. Bolvadinimizde insanlar karşısındaki insana saygı çercevesinde özgürce yaşayabilmeli fikirlerini tartışıp konuşabilmelidir. 

Bunun da en önemli yolunun okumaktan geçtiğine inananlardanım.  İslamında ilk emir oku değil mi? Malesef toplum olarak okuyormuş gibi yapıyoruz okumuyoruz. Şayet çözüm üretmiyorsanız sizde problemin bir parçasınız demektir. 
Bu felsefeyle bende idarecilerimizden insanların kitap gazete okuyabilecekleri bir araya gelip fikir üretecekleri mekanların oluşturulmasını istiyorum .

Bolvadinimizde birçok kamunun ve vakfın binası var bunlar ya para karşılığı kiraya veriliyor yada boş tutuluyor. Bu mekanlar idarecilerimiz tarafından değerlendirilebilir.

Bu tür yerlerin oluşturulması için ille yukardan yazılı veya sözlü teşvikin gelmesine gerek yok. Malesef toplumumuz konuşarak bir biriyle anlaşamaz ise kendilerin başka türlü ifade etmeye çalışıyorlar. Gençlerimiz sosyal medya platformlarında başını kaldırmıyor.

İnsanımız artık eve kapanmayı tercih eder duruma geliyor giderek yalnızlaşıyor. 
Velhasıl Bolvadinliler mekan okutur okuyan insanda düşünür analiz eder yargılar fikir üretir . 
Bolvadinlilerin okuyup fikir üretecekleri mekenlarda buluşmaları dileğiye.

Barış Ceylan AK
Bolvadin Kent Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi

https://www.bolvadinkirkgozhaber.com/okumuyoruz-okuyormus-gibi-yapiyoruz/52/